NPA meetodist lähemalt

NPA- tehnika on lihtne töövahend, mille abil saad lahendada igapäevaselt tekkivad probleemid – vahet pole, on need siis tillukesed või suuremad. See toob lihtsal viisil igapäevaellu heaolu, väljapääsu vanadest käitumismudelitest ja emotsionaalsetest tupikutest.

Esimesel päeval õpitakse ja kogetakse, kuidas NPA-d kasutada, vabastamaks ennast energiat söövatest ja enda potentsiaali vähendavatest sõlmedest. NPA-d võib kasutada lisaks vanade tõkete vabastamisele ka veel oma unelmate, soovide, eesmärkide täitmiseks. Teisel päeval süvenetakse esimesel päeval õpitud meetodi ellu rakendamisesse; päeva jooksul süvendatakse arusaama, milleks kõigeks NPA-d on võimalik kasutada ja kui lihtsalt seda saab mugandada oma igapäevaellu. Teise päeva peateemaks on suhted: suhe iseendaga, lähedastega ja teistega.

NPA toob täiesti uue lähenemisviisi ja haarde suhetesse, on see siis paarisuhe, sõprus, töösuhe, ärisuhe või mistahes inimeste vaheline lävimine. Vanat viisi nõupidamised, mis sundisid ehk peale kompromisse või oma idee loovutamist, kus keegi jäi alati „kaotajaks”, saavad nüüd muutuda mõlemale poolele kasulikuks ja soodsaks. Nõupidamised ja koostöö saavad muutuda nüüd ühisloominguks. Konflikti lahendamise tuum avastatakse, kui arusaamist tuuakse teise osapoole energiatest ja omadustest, samas neid tasakaalustades.